Võrumaa loomeinimeste teine kodu

Liiva-ATE on nii töö- kui ka kohtumispaigaks kohalikele kultuuri- ja kunstihuvilistele. Lisaks argipäevasele töörutiinile toimub siin aeg-ajalt nii mõndagi põnevat — erinevad töötoad, huviringid, näitused, laadad ja palju muud!

Võru linnas asuvas Liiva-ATE ateljeedes ja stuudiotes toimetavad oma igapäevast tööd teha erinevad loomeinimesed – keraamikud, õmblejad, kunstnikud, käsitöölised ja paljud teised. “Olen õnnelik, et olen sattunud oma kodu kõrvaltänavasse, Liiva-ATE loomepessa. See on minu jaoks parim keskkond — keegi kopsib, keegi vuristab õmblusmasinatega, naha- ja värvilõhnad, sisseastuvad uudistajad,” räägib siin resideeruv taaskasutusentusiastist ehte-ja tekstiilikunstnik Liis Soome.

Kui ühte kohta satub palju sarnase mõttelaadiga inimesi, tekib mõnus sünergia.

ATEs toimetavate loomeinimeste koosviibimise sümbioosist on tekkinud lühikese aja jooksul mitmeid erinevaid koostöövorme ja üksteist aidatakse vajadusel ka nõu ja jõuga. „Liiva-ATE seltskond on nii motiveeriv, et kahju oleks siia mitte kuuluda. Igasugused koosviibimised süstivad tegutsemistahet ja ühine tegutsemine annab sellele tahtele rohkem hoogu juurde,“ sõnab nahakunstnik Eleriin.

savivalge-keraamika-liiva-ate
tom-taavi-ate
liiva-ate_taimetrykk

Lisaks oma loominguga tegelemisele on hakanud Liiva-ATE seltskond aina tihedamini oma uksi linnarahvale avama. Iga paari kuu tagant korraldatakse avatud uste õhtuid, kus kõik huvilised saavad kunstnike ateljeedesse piiluda ja nende tegevusega tutvuda. Samuti viiakse läbi ka mitmeid töötubasid ja sündmuseid. Näiteks on tehtud meisterdamistunde nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele. Lastega koos on meisterdatud nii helkureid kui tuunitud T-särke. Täiskasvanute seas on populaarsust kogumas „svipsis pintsel“ ehk lõbus ja pingevaba kunstitund koos veini ja snäkkidega. 

Lisaks avalikele sündmustele ollakse valmis võtma vastu ka tellimusüritusi – laste ja täiskasvanute sünnipäevapidusid, töökollektiive ja muid väiksemaid seltskondi. Liiva-ATE kunstnikud juhendavad ja aitavad ka täiesti algajatel luua oma esimese meistriteose. Samuti õpetatakse hea meelega lapsi joonistama, maalima, õmblema või muidu meisterdama!

ate-yritused-keraamika

Tunnustused

Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi tunnustuspreemia 2020 — MTÜ Võru Loomeselts kui eriilmeliste kogemuste pakkuja ja sünergia tekitaja Liiva-ATE kunstikorrusel

Võru linna aasta mittetulundusühing 2019 — MTÜ Võru Loomeselts kui kohalikke loovinimesi ühendav mittetulundusühing